W jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej? Jak zapisać się przez internet do lekarza? Co zrobić, by zadbać o prywatność naszą i bliskich w sieci? Co napisać w CV, by dostać dobrą pracę? Odpowiedzi na te, a także szereg innych pytań, poznają mieszkańcy gminy Piątnica, którzy wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach. Ich organizatorem jest Urząd Gminy Piątnica.
Każda osoba może skorzystać z takich szkoleń, których najbardziej potrzebuje. Obecnie do wyboru jest blisko 20 tematów w następujących obszarach:
Szkolenia są przeznaczone dla osób powyżej 18. roku życia. Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy oraz Urząd Gminy Piątnica poleca je szczególnie tym ludziom, którzy planują zmianę pracy, chcieliby nauczyć się czegoś nowego, mają kłopoty z domowymi finansami i dzięki internetowi mogliby zaoszczędzić pieniądze. A także osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami czy tym, które dotychczas nie korzystały z sieci (dla tych ostatnich przeznaczone jest dodatkowe szkolenie „Pierwsze kroki z komputerem”).
Szkolenia są bezpłatne. Odbywają się w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Gmina Piątnica dołączyła do tej inicjatywy.
Realizację szkoleń koordynuje Monika Orłowska-Laskowska. Wystarczy napisać na adres m.orlowska@gminapiatnica.pl lub skontaktować się telefonicznie: 789 286 136
Kolejnym krokiem będzie ustalenie terminów szkoleń (będą zależne m.in. od tego, w jakim tempie będą zbierać się grupy szkoleniowe).
Szkolenia odbędą się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy, ul. Szkolna 29, 18-421 Piątnica Poduchowna. Co ważne, oprócz komputerów i internetu, na miejscu jest tu również dodatkowy sprzęt, który ułatwi w nich udział.
Więcej informacji na temat szkoleń:
https://facebook.com/gminapiatnica
Projekt „e-Mocni” jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Za jego wdrożenie odpowiada partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja (partner wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.