Kościół parafialny p.w. św. Stanisława, obiekt wpisany do rejestru zabytków.
Kościół wzniesiony w 1860 roku, poważnie uszkodzony podczas I wojny światowej, odbudowany w 1924 r. rozbudowany i przebudowany w latach 90-tych XX wieku. Budowla murowana z cegły, otynkowana, na fundamencie kamienno-ceglanym, nawa główna na planie prostokąta, z półokrągła absydą od strony wschodniej i dwiema dobudowanymi nawami bocznymi. Dach dwuspadowy, obecnie nakryty blachą ocynkowaną, pomalowaną farbą olejną; nad absydą zwieńczony sygnaturką, nad wejściem wieżą.
Plebania kościoła parafialnego p.w. św. Stanisława, obiekt wpisany do rejestru zabytków.
Budynek zbudowany w 1885 roku, przebudowany w 1911 r. Budowla murowana, na fundamencie kamiennym, otynkowana, wzniesiona na planie prostokąta, z lekko wysuniętym gankiem w elewacji frontowej. Dach dwuspadowy pokryty obecnie blacha ocynkowaną, pomalowaną farbą olejną.
Ogrodzenie terenu kościoła parafialnego p.w. św. Stanisława, obiekt wpisany do rejestru zabytków.
Mur wzniesiony z kamieni polnych wzmocnionych zaprawą cementową, z bramą w części zachodniej, na osi kościoła i furtkami bocznymi od południa i północnego-wschodu. Wzdłuż muru starodrzew. Ogrodzenie przebudowana podczas rozbudowy kościoła w latach 1992-1994.
Cmentarz parafialny, rzymskokatolicki, obiekt wpisany do rejestru zabytków.
Cmentarz grzebalny, parafialny, założony w pierwszej połowie XIX wieku. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1866 roku zlokalizowany jest na zachód od kaplicy cmentarnej.
Cmentarz założony na planie prostokąta, z główną aleją na krótszej osi. Układ grobów rzędowy, ze wschodu na zachód, bez wydzielonych kwater.
Kapliczka cmentarna, obiekt wpisany do rejestru zabytków.
Budowla wzniesiona w 1869 roku, wielokrotnie remontowana. Budynek murowany z cegły, na niskim kamiennym fundamencie, otynkowany. Wzniesiony na planie prostokąta, z wysokim dwuspadowym dachem obecnie pokrytym eternitem.
Cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej, obiekt nie jest wpisany do rejestru zabytków.
Cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej. Założenie w formie pagórka, na planie kwadratu z metalowym (obecnie) krzyżem na szczycie. Z dwu stron pagórka rosną dwa kilkudziesięcioletnie kasztanowce
.